Nejžádanější pracovníci jsou z Filipín

16.06.2020

Kontaktujte nás

Napište nám

Ozveme se Vám zpět

Mezi nejžádanější zaměstnance na současném trhu práce patří pracovníci z Filipín. Jací vlastně jsou a kde mohou nalézt nejvhodnější uplatnění?

Jací jsou Filipínci

Filipíny jako stát jsou velmi multikulturní. Ve Filipíncích se mísí velmi specifická směs amerických a španělských vlivů. Řada z nich umí velmi dobře anglicky a vyznává křesťanství. Běžně se tu slaví i nám známé svátky jako Vánoce a Velikonoce.

Ačkoli se jedná o asijský národ, můžeme jej z těchto důvodu z velké části označit jako značně „prozápadní“. Řada Filipínců je velmi zcestovalá, což kulturní blízkost se západním světem ještě více zintenzivňuje. Velkou výhodou tak z pohledu našince jistě je malá kulturní bariéra a obdobný hodnotový žebříček.

zaměstnanci z filipín

Typickým rysem asijské povahy je uvolněnost a pocit, že není kam spěchat. Filipínci však nepřistupují ke svým povinnostem nikterak vágně. V povaze má tento národ zakořeněnou poctivost a serióznost.

Za pozitivní vlastnosti lze považovat také píli a pracovitost. Zejména mladí lidé jsou ochotní vycestovat, poznat cizí země a rozšiřovat si kvalifikaci. Jsou tedy motivovaní a současně flexibilní. Zároveň jsou Filipínci jako národ velmi přátelští a komunikativní.

Z pohledu zaměstnavatele je nutné si uvědomit především to, že Filipínci jen velmi sporadicky říkají ne. Jsou tak, s nadsázkou řečeno, mnohdy schopni odkývat téměř cokoli. A ačkoli tak někteří mají tendenci k fluktuaci, zaměstnavatelé se shodují, že se o výrazný problém nejedná.

Filipínci jako zaměstnanci v Evropě

Evropští zaměstnavatelé obecně potvrzují, že obyvatelé tohoto asijského státu se jako zaměstnanci osvědčili na různorodých postech.

Své uplatnění nacházejí zejména na technických a výrobních pozicích. Často obsazují posty jako operátor CNC strojů, operátor výroby, skladník s VZV, řidič kamionů, elektrotechnik, letecký mechanik, programátor, stavební dělník nebo svářeč.

pracovníci z filipín

Druhým sektorem, který pro své předpoklady Filipínci naplňují, je hlavně pohostinství a sociální služby. To je zpravidla doména Filipínek, které pracují jako chůvy, hospodyně nebo zaměstnankyně v hotelích.

Náboráři také využívají zaměstnance z Filipín pro práci v logistice. Tuto šanci již využila řada tuzemských velkoobchodních řetězců.

Program kvalifikovaný zaměstnanec

Realizovat nábor pracovníků z ciziny není zcela jednoduché. Pro zaměstnávání Filipínců proto vznikl speciální Program kvalifikovaný zaměstnanec, který si klade za cíl výběrové přijímání a vyřizování žádostí o zaměstnanecké karty pro zaměstnance z těchto států.

Konkrétně se tento program týká Ukrajiny, Mongolska, Srbska, Filipín, Indie, Běloruska, Moldavska, Černé hory a Kazachstánu. Funguje od září 2019 a navazuje na úspěšné projekty z minulosti, jako byl Režim ostatní státy, který se zaměřoval na státy Mongolsko a právě i Filipíny.

Často kladené dotazy

Voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisici elit, sed eiusmod tempor incidunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquid commodi consequat. Quis aute iure reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla. Excepteur sint obcaecat cupiditat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim laborum.

Máte zájem o pracovníky z Filipín?

Zajistíme vše potřebné.

Kontaktujte nás.